Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne

W systemie jHIS™ zostały zaimplementowane mechanizmy komunikacji z drukarkami fiskalnymi online w zakresie drukowania paragonów (aktualnie obsługiwane są drukarki fiskalne Novitus Online). Funkcjonalność „Drukarki fiskalne” z menu „Administracja” pozwala na zarządzanie drukarkami fiskalnymi podłączonymi do systemu. Po wybraniu tej funkcjonalności pojawia się lista drukarek fiskalnych a przy każdej z nich przyciski „Edytuj” (umożliwiający modyfikację danych drukarki fiskalnej) i „Usuń” (umożliwiający usunięcie drukarki fiskalnej). Pod listą drukarek fiskalnych dostępny jest przycisk „Dodaj” umożliwiający dodanie nowej drukarki fiskalnej.

Po kliknięciu przycisku „Dodaj”, „Edytuj” lub „Usuń” wyświetla się formularz danych drukarki fiskalnej (w przypadku przycisku dodawania jest on pusty, w przypadku edycji jest wypełniony danymi drukarki fiskalnej, które można zmodyfikować, zaś w przypadku usuwania jest wypełniony danymi drukarki fiskalnej i wyświetlony w trybie tylko do odczytu).

Aby dodać drukarkę należy wypełnić formularz i zapisać dane klikając przycisk „Dodaj”. Aby zmodyfikować dane drukarki należy wprowadzić zmiany w formularzu i zapisać je klikając przycisk „Zapisz”. Aby usunąć drukarkę należy w formularzu kliknąć przycisk „Usuń”.

UWAGA!

Każda podłączona do systemu drukarka fiskalna powinna mieć skonfigurowane nagłówki i stopki paragonów oraz następujące stawki VAT: A - 23%, B - 8%, C - 5%, D - 0%, E – zwolnienie. Ponadto drukarka musi mieć włączony protokół komunikacji XML. Domyślny port komunikacji dla protokołu XML to 6001.