Drukarki fiskalne - konfiguracja

System jHIS™ został zintegrowany z drukarkami fiskalnymi Novitus Online w zakresie drukowania paragonów. Dla użytkowników posiadających uprawnienia do obsługi płatności wyświetlana jest w prawym górnym rogu okna ikonka wyboru drukarki fiskalnej, na której będą drukowane paragony wystawiane przez zalogowanego użytkownika. Jeżeli zalogowany użytkownik nie wybrał jeszcze drukarki fiskalnej ikonka ma tło białe.

Jeżeli zalogowany użytkownik wybrał już drukarkę fiskalną, ikonka ma tło pomarańczowe.

Po kliknięciu na ikonkę wyboru drukarki fiskalnej otwiera się nowe okno z listą dostępnych drukarek. Przy każdej drukarce możliwej do wybrania wyświetla się przycisk „Wybierz”.

Po kliknięciu przycisku „Wybierz” przy danej drukarce, system zapamiętuje ją jako drukarkę używaną przez zalogowanego użytkownika. Tak wybrana drukarka jest podświetlana na pomarańczowo i wyświetla się przy niej przycisk „Rezygnuj”.

Kliknięcie przycisku „Rezygnuj” powoduje, że drukarka ta przestaje być wybrana jako drukarka używana przez zalogowanego użytkownika.

Od chwili gdy pewna drukarka zostanie wybrana przez użytkownika do drukowania paragonów, każdy wystawiany paragon będzie automatycznie drukowany na wybranej drukarce