Ostrzeżenia

 

W zakładce „Ostrzeżenia” znajduje się formularz dodawania nowego ostrzeżenia dotyczącego (leczenia lub osoby) pacjenta a pod nim lista wszystkich ostrzeżeń dotyczących (leczenia lub osoby) danego pacjenta (o ile jakiekolwiek zostały wpisane) z dostępem do danych każdego z nich po kliknięciu na pasku informacji o ostrzeżeniu.

Aby wprowadzić nowe ostrzeżenie w formularzu dodawania nowego ostrzeżenia należy wprowadzić jego treść i ewentualnie zaznaczyć że ostrzeżenie ma się wyświetlać lekarzom w gabinecie przy nazwisku pacjenta (istotne ostrzeżenia zaznaczone w ten sposób lekarz będzie widział w gabinecie jeszcze przed rozpoczęciem obsługi pacjenta).

Pod formularzem dodawania nowego ostrzeżenia dostępne są następujące przyciski:

  • Dodaj – dodanie ostrzeżenia i pozostanie w zakładce „Ostrzeżenia” karty pacjenta
  • Dodaj i wyjdź – dodanie ostrzeżenia i powrót do wyszukiwarki pacjentów
  • Anuluj – usunięcie danych wprowadzonych do formularza (wyczyszczenie formularza) i pozostanie w zakładce „Ostrzeżenia” karty pacjenta
  • Powrót do wyszukiwania pacjentów – powrót do wyszukiwarki pacjentów bez dodawania dokumentu

Niezależnie od użytego przycisku dodawania przed dodaniem ostrzeżenia do bazy danych system weryfikuje poprawność danych z formularza. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wyświetlany jest komunikat o błędzie wskazujący co należy w formularzu poprawić. W przypadku takiego komunikatu należy poprawić w formularzu dane zgodnie z treścią komunikatu i ponowić próbę dodania ostrzeżenia. Prawidłowe dodanie ostrzeżenia do bazy danych kończy się wyświetleniem komunikatu o pomyślnym zakończeniu operacji, wyświetleniem pustego formularza dodawania ostrzeżenia a pod nim listy wszystkich ostrzeżeń dotyczących (leczenia) pacjenta, w tym właśnie dodanego (w przypadku gdy do dodawania ostrzeżenia użyto przycisku „Dodaj”) lub wyświetleniem komunikatu o pomyślnym zakończeniu operacji i wyświetleniem wyszukiwarki pacjentów (w przypadku gdy do dodawania ostrzeżenia użyto przycisku „Dodaj i wyjdź”).

Poniżej formularza dodawania nowego ostrzeżenia wyświetlana jest lista wszystkich ostrzeżeń dotyczących (leczenia) pacjenta. Dla każdego ostrzeżenia widoczny jest pasek informacji z treścią ostrzeżenia. Aby zmodyfikować dowolne z tych ostrzeżeń należy kliknąć na pasku informacji o wybranym ostrzeżeniu. Po kliknięciu pod paskiem informacji rozwinie się pełny formularz wypełniony treścią ostrzeżenia. Pod formularzem danych wybranego ostrzeżenia znajdują się przyciski:

  • Zapisz – zapisanie zmian i pozostanie w zakładce „Ostrzeżenia” karty pacjenta
  • Zapisz i wyjdź – zapisanie zmian i powrót do wyszukiwarki pacjentów
  • Anuluj – wycofanie zmian i pozostanie w zakładce „Ostrzeżenia” karty pacjenta
  • Usuń – usunięcie ostrzeżenia i pozostanie w zakładce „Ostrzeżenia” karty pacjenta
  • Usuń i wyjdź – usunięcie ostrzeżenia i powrót do wyszukiwarki pacjentów
  • Powrót do wyszukiwania pacjentów – powrót do wyszukiwarki pacjentów bez zapisywania zmian

Niezależnie od użytego przycisku zapisu przed zapisaniem zmian w bazie danych system weryfikuje poprawność danych z formularza. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wyświetlany jest komunikat o błędzie wskazujący co należy w formularzu poprawić. W przypadku takiego komunikatu należy poprawić w formularzu dane zgodnie z treścią komunikatu i ponowić próbę zapisu. Prawidłowy zapis do bazy danych kończy się wyświetleniem komunikatu o pomyślnym zakończeniu operacji, wyświetleniem pustego formularza dodawania ostrzeżenia a pod nim listy wszystkich ostrzeżeń wystawionych dla pacjenta, w tym właśnie zmodyfikowanego (w przypadku gdy do zapisu użyto przycisku „Zapisz”) lub wyświetleniem komunikatu o pomyślnym zakończeniu operacji i wyświetleniem wyszukiwarki pacjentów (w przypadku gdy do zapisania danych użyto przycisku „Zapisz i wyjdź”).

Aby usunąć ostrzeżenie należy skorzystać z jednego z przycisków „Usuń” lub „Usuń i wyjdź” pod formularzem danego ostrzeżenia. Po naciśnięciu przycisku wyświetlona zostanie prośba o potwierdzenie usunięcia a usunięcie nastąpi po potwierdzeniu.